Jakou knihu právě čtete?

Třeba o počasí...
Odpovědět
Deviian
Udělil poděkování: 0
Obdržel poděkování: 2 x

Jakou knihu právě čtete?

Příspěvek od Deviian » stř 13. úno 2019 21:32:00

Samotného času není moc ale když už je, tak rád čtu historické romány, například ze starověkého Římu. Zrovna mám rozečtenou sérii Cato od Simona Scarrowa.

Rád si přečtu mangu a webtoon, čtu téměř cokoliv. :)

Jak jste na tom vy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Deviian za příspěvek (spolu 2):
AinnyMusubi
Ainny
Administrátor fóra
Udělil poděkování: 1 x
Obdržel poděkování: 3 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou knihu právě čtete?

Příspěvek od Ainny » stř 13. úno 2019 21:47:47

Čas není vůbec, takže i když jsem vystudovaná knihovnice a před dobou internetovou, jsem četla jako blázen, tak teď už rok čtu "Kim Čong-il uvádí".

Jinak jsem četla skoro cokoliv, kromě literatury faktu, ta mě zaujme málokdy. Stejně jako cestopisy. V televizi se na ně dívám ráda, ale číst je mě moc nebere. V poslední době jsem si oblíbila L. R. Rowland, která píše detektivky ze starého Japonska.

Taky se zeptám - klasická knížka nebo čtečka (tablet)? Miluju vůni nových knížek, ale zaberou hafo místa. Líbí se mi s sebou tahat celou knihovnu, takže poslední roky vyhrává tablet.
Obrázek
Zíza
Obdržel poděkování: 0

Příspěvek od Zíza » stř 13. úno 2019 22:16:38

Já zase naopak poslední dobou čtu víc jak dříve. A vedu si o tom přehled, bez toho to u mě snad nejde. :mrgreen:

Momentálně z beletrie mám rozečteného Remarqua Tři kamarády a Agathu Christie Čas přílivu. Ale také jsem se v poslední době začetla zase to Pratchetta, takže to půjde na paškál hned, jak dočtu Tři kamarády.
Z literatury faktu mám zase rozečteného Kissingera Uspořádání světa. Mám ráda odborné knihy, články, takže k nim se také obracím, ačkoliv většinou je čtu v angličtině.

Jinak mám čtečku, ale knihy i tak kupuju ve velkém. Jsem v tom asi divná, ale čtečku mám na doma, po venku s sebou tahám raději knihy, pokud to nejsou bichle s tak 700 stranami a více. ;)
Musubi

Příspěvek od Musubi » čtv 14. úno 2019 6:13:13

Všetko možné :). Čím ďalej tým viac dokonca aj odbornú literatúru, a to som sa jej pred rokmi oblúkom vyhýbala. Teraz čítam investigatívne spracovanú knihu o genocíde v Rwande. Ťažké čítanie :cry:.
Času je naozaj málo, ale na knihu si ho nájsť musím. Aj keď je pravda, že časy, kedy som prečítala knihu za deň, sú už asi definitívne za mnou. Momentálne (ehm... už takmer rok) netrpezlivo čakám na pokračovanie Archivu Bouřné záře od Sandersona a vždy, keď sa dátum vydania posunie, zúrim a chytajú ma depresie :lol:.
Pokiaľ ide o spor čítačka vs kniha, som v tíme kniha. Istú dobu som nedala na čítačku dopustiť a je pravda, že som vtedy čítala neuveriteľným tempom. Zároveň som ale zistila, že keď si vyberám „skutočnú knihu do ruky", som opatrnejšia v tom, čo si zvolím a mám pocit, že ma tie knihy obohacujú viac.
Ainny
Administrátor fóra
Obdržel poděkování: 3 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ainny » čtv 14. úno 2019 7:43:23

Zíza píše:
stř 13. úno 2019 22:16:38
Já zase naopak poslední dobou čtu víc jak dříve. A vedu si o tom přehled, bez toho to u mě snad nejde. :mrgreen:

Momentálně z beletrie mám rozečteného Remarqua Tři kamarády a Agathu Christie Čas přílivu. Ale také jsem se v poslední době začetla zase to Pratchetta, takže to půjde na paškál hned, jak dočtu Tři kamarády.
Z literatury faktu mám zase rozečteného Kissingera Uspořádání světa. Mám ráda odborné knihy, články, takže k nim se také obracím, ačkoliv většinou je čtu v angličtině.

Jinak mám čtečku, ale knihy i tak kupuju ve velkém. Jsem v tom asi divná, ale čtečku mám na doma, po venku s sebou tahám raději knihy, pokud to nejsou bichle s tak 700 stranami a více. ;)
Remarque a Tři kamarádi... těžká nostalgie. Na střední jsem přečetla všechno, co bylo dostupné ať už v češtině nebo slovenštině.
Obrázek
sharra

Příspěvek od sharra » čtv 14. úno 2019 8:20:35

Já se s knížkou v ruce snad narodila. Miluju je. Přečtu téměř cokoliv, jen ne tzv. "ženské" romány a melodramata. Ta mě nikdy nebrala. Ty mi dostatečně vynahrazují asijské seriály. ;) :D A ještě jeden druh. Válečná literatura. Je jedno, jestli beletrie nebo literatura faktu. Nedávám to, jak si jsou lidi navzájem schopni ubližovat. Jedna návštěva Osvětimi mi stačila na celý život.

Nejčastěji čtu sci-fi, fantasy, detektivky. Teď naposledy jsem dočetla Neila Gaimana První a Druhou knihu hřbitovní a čeká mě tu Hvězdný prach.

Co se týče kniha x čtečka: Pořád si říkám, už žádné nové knihy kupovat nebudu. Vypadá to u mě jako v antikvariátu. Jo a vlezu do knihkupectví a jsem marná. K čtečce jsem nějak nedozrála. Já prostě musím držet v ruce knihu. Jakýsi elektronický bazmek není nic pro mě. Když někam jedu, prostě knihovna jede se mnou.
Zase člověk při tom posiluje a chodí se zátěží, tudíž to má pozitivní vliv na fyzičku. :D
Odpovědět